Mövsümün ikinci yarısına hazırlıqları davam etdirən “Sabah” yoxlama oyununda qüvvəsini sınayıb. Komandamız “Şamaxı” ilə qarşılaşıb. “Bank Respublika Arena”da keçirilən oyun hər biri 40 dəqiqə olmaqla 3 hissədən ibarət olub. Matç “Sabah”ın 2:0 hesablı qələbəsi ilə nəticələnib. Oyunda qollarımıza 67-ci dəqiqədə Cesse Sekidika və 73-cü dəqiqədə Xəyal Əliyev imza atıb.
Baş məşqçimiz Vasili Berezutski matçda aşağıdakı start heyətə şans verib:
1. Yusif İmanov, 22. Abdulla Rzayev, 44. Sofian Çakla, 40. İqor Noqeyra, 7. Boyan Letiç, 6. Abdulla Xaybulayev, 8. Ayaz Quliyev, 12. Vinsent Till, 20. Coy-Lens Mikels, 70. Cesse Sekidika, 18. Pavol Şafranko.
Sonradan meydana çıxanlar:
75. Rauf Əyyubov, 2. Amin Seydiyev, 5. Rəhman Daşdəmirov, 3. Con İrasabal, 14. Elgün Dünyamalıyev, 17. Tellur Mütəllimov, 10. Namik Ələskərov, 77. Şakir Seyidov, 9. Anatoli Nuriyev, 88. Xəyal Əliyev, 11. Kahim Parris, 45. Stefen Ende, 99. Neqoş Kupusoviç.